دغدغه های مادرانه

یکی از بزرگترین دغدغه های مادرانه خوراندن انواع و اقسام خوراکی های مفید فایده و غیر مضر به کودکان است!در حالیکه کودکان گرایش عجیبی به نخوردن این قبیل چیزها دارند!برعکس چیزهایی مثل چیپس و پفک و امثالهم!من اصولاَ مخالف سرسخت خوردن اینجور چیزها جلوی چشم دخترک هستم!و اگر بخواهند شکنجه ام بدهند بهترین روش خوردن آنها و بدتر از آن تعارف کردن آنها به فرزندم است!حق انتخاب اگر با من باشد نمیگذارم پای نوشابه و چیپس و اینها به خانه ام باز شود اما همسرجان تا حدی موافق خوردن اینجور چیزهاست و من صد در صد نتوانستم دخترک را منفک از این خوراکیها بزرگ کنم!الان دخترک دوگانه و بلاتکلیف بار آمده !حالا درد اصلی من این نیست!

مساله اصلی مقاومت دخترک در مورد خوردن گوشت و مرغ و ماهی است!که از اول یاد گرفته وقتی غذاهای اینگونه در خانه سرو میشود بهترین روش سیر کردن شکم رو آوردن به خوردن صبحانه جات است!چیزهایی مثل کره و خامه و حلواارده و چای شیرین حتی!یعنی به جای خوردن سبزی پلو با ماهی ترجیحش خوردن پنیر و کره و این چیزهاست!یا دوست دارد به جای زرشک پلو با مرغ  زرشک تنها میل کند!تنها نقطه ی عطف زندگی دخترک در بحث خوراکی های مفید خوردن میگوست که علاقه اش را به این غذای دریایی با هیچ چیز نمیتوانم مقایسه کنم!در کل دخترکم مثل خیلی از کودکان دیگر در مورد خوردن وقتی است و با وجود اینکه نسبت به همسالانش بلندقد تر است اما بیغایت شبیه مداد یا نی نوشابه است بدون هیچ انحنایی!

............

این روزها دارم برایش پر هلو و کمپوت و لواشک خانگی درست میکنم و خودش هم بی نهایت کمک کرده!

...

پ.ن:برای دوستان بلاگفایی به هیچ وجه نمیتوان کامنت گذاشت!چرا؟

/ 4 نظر / 13 بازدید
سارا

سلام خوشحالم از آشنایی با شما. در پاسخ به کامنتی که در وبلاگ مطهره گذاشتید، اینا رو نوشتم. گفتم شاید اونجا نبینید. ما خدا رو شکر از اولین شب قدر که مطهره پنج ماهه بود احیاها رو رفتیم. حس می کنم حضور بچه توی این مجالس خیلی مهمه. روی روح و روانش اثر می ذاره. دهه محرم هم گاهی دو سه مجلس پشت هم می ریم. به لطف خدا. همون حیاط دانشگاه شریف که ما رفتیم پر بود از مامان و نی نی. اینو نوشتم که به خودم تلنگر بزنم کار خاصی نمی کنم. فقط یه کم باید خودمونو با شرایط وفق بدیم. مثلا جایی بریم که دستشویی باشه… خیلی غلغله نشه بچه و مادر کلافه بشن و چیزایی از این دست. انشاالله شما هم از دست ندید این مجالس رو که پر از خیر و برکته.

دادش محمد جواد

حیف دست پخت به اون خوبی!!!! باید باهاش صحبت کنم...[لبخند] من از ون مرغا میییییییییییییییخخخخخخوام..... [گریه][گریه][گریه]

محمد هادی

والااااااااااااااا

محمد هادی

[نیشخند][نیشخند][نیشخند][نیشخند][نیشخند][نیشخند]