ژن نهفته خرکی

اصولاً انسان تکنولوژی گریزی هستم!زمان میبرد تا با هر پدیده ی جدید و محیرالعقولی کنار بیایم!الان مدتهاست یک جور"ژن خرکی تکنولوژی گریزی"در وجودم هست که من را به مقابله با همه ی امکانات جدید وا میدارد!البته در حالت معمول این ژن نهفته است و در موارد ضروری بارز میشود و نمود پیدا میکند!

بعد این ژن نهفته ی خرکی نه که امروز و دیروز در وجودم ایجاد شده باشد ها!نه!نقل امسال و سال قبل هم نیست!لااقل بیست_سی سالی هست که با این مرض لاعلاج کنار آمده ام!

مثلاً حدود پنج سال پیش که پدر و مادر من هم مثل هر پدر و مادری آرزوی خریدن بهترین جهزیه روز را برای تنها دخترشان داشتند،گوش من را گرفتند و بعد از اینکه یک دست کتک مفصل هم نوش جان کردم_چون طبیعتاً مثل بچه ی آدم که دنبالشان نمیرفتم و هیچ ذوق قابل توجه تکنولوژی خری هم در وجودم نبود از این بابت_من را بردند بازار برای خریدن سرخ کن و مایکرویو و ساندوچ میکر و چارتا چیز بی مصرف دیگر که تا الان کاربرد هیچ کدامشان را در زندگی ام نفهمیده ام و بیشتر محض دکور در آشپزخانه گذاشتمشان!چون معتقدم برای تهیه ی هر غذایی باید زمان معمول خودش را گذاشت تا غذا لذیذ و بی نقص از آب در بیاید!

یا مثلاً چند روز بعد از ازدواجمان که همسرم خرید لب تاپ را پیشنهاد داد،چند لحظه بعد بدجوری اثار ندامت از دادن پیشنهادش را در وجودش دیدم!بس که مثل یک آدم معقول جوابش را دادم!یادش به خیر واقعاً!

تا اینکه بعدها خودم به این نتیجه رسیدم که کامپیوتر چیز خوبی است و غیر از کاربردهای غیر اصلی اش وسیله خوبی برای پر کردن اوقات فراغت است!بازیهای خوبی دارد و میتوان با آن وب گردی و وب نویسی کرد حتا!تا اینکه به خرید یک عدد پی سی رضایت دادم نهایتاً!

زمان زیادی برد تا توانستم با کارت بلیط مترو و کارت عابر بانک و اینها کنار بیایم و ضرورت وجودیشان را در زندگی ام حس کنم! 

اخیراً با ویندوز سون هم کنار نیامدم و برگشتم به همان ویندوز اکسپی دلخواه و محبوب خودم!

پ.ن:خدای درهای باز!خدای در های بسته!مارا از آستانه ی آخرین شب های قدر بگذارن!به یادتان هستم!به یادم باشید حتماً!

/ 4 نظر / 8 بازدید
پریسا

سلام دوست خوبم وبلاگتو دیدم موفق باشی منم یه مطلب گذاشتم که خییییییییییییییییییییییییلی قشنگه عمرا خونده باشی اگه خوشت نیومد توی نظرات بهم بگو ولی مطمئنم خوشت میاد

نهال

[قلب][قلب][قلب][قلب][قلب]

ناز ایل

سلام عزیزم این ربطی به ژن نداره بهش میگن معلولیت تکنولوژی منم دارم غصه نخور [نیشخند]

سمیه

اما بعضی از این چیزهای به ظاهر به درد نخور خیلی خیلی مفیدن مثلا ماشین ظرفشویی .عاشقشششششششم[قلب]