از روز اولی که پایمان را در این اداره گذاشتیم یک سری چیزها به عنوان اصل مطرح شد و یک چیزهایی در کنارش به عنوان فرعیات!در مورد اصول که هرگز نباید تخطی کنیم و در کنارش هواسمان به فروعات تعریف شده آقای رئیس هم باید باشد!

حالا بماند که در این مدت محدودی که در اداره مشغول کار هستیم این آقای رئیس چند باری تغییر کرد و شخص دیگری جایگزینش شد!اما این آخری را علیرغم چند بار زیراب زنی مستقیم و غیر مستقیم تا الان نتوانستیم کاری در موردش انجام دهیم!خب در وضعیت موجود ما هم حق داشتیم جای اصل و فرع و خصوصیات اخلاقی این یکی را با آن یکی و بعضا هرچیز دیگری را با همدیگر قاطی کنیم!اما بالاخره یک سری چیزها خیلی اصل بود و با کنه و بنهمان آمیخته شد!الان من باید این اصل و فرع ها را به آدم های جدیدالورود خاطرنشان کنم و یک چیزهایی یادشان بدهم حسب وظیفه ام!بعضی ها نیاز به یکبار گفتن دارند و بعضی ها دوبار یا سه بار و بعضی ها هم که خودشان از اول مدعی تاج و تختند و نیامده روزی هزار بار تاج گذاری میکنند!

اما اصل ها در اداره ما!

خوانندگان محترم!با شما هستم!لطفا همه موارد ذیل الذکر را به مودبانه ترین شکل ممکن بردادشت کنید!نویسنده این وبلاگ هیچگونه مسئولیتی در قبال برداشت های نادرست شما نخواهد داشت!

1-با ق ض ا ت با اخلاق و متشخص رفتار کنید!شیک بپوشید و باکلاس باشید!مبادا آبروی اداره را به واسطه ی کفش و لباس نامرتبتان ببرید!هزینه شیک پوشیتان هم با خودتان!باج که نمیدهیم!به هر حال ما یک اداره د و ل ت ی هستیم!شرکت خصوصی که نیستیم!

2-با مدیر د ف ت ر ش ع بات رفاقت کنید!آنها را که داشته باشید کل دنیا را دارید!رفاقت با آنها برای  آینده کاریتان هم خوب است!در ضمن کل کل با این انسانهای شریف بالکل ممنوع است!توجه داشته باشید!

3-پرونده ها در این اداره به چند دسته ی مهم!فوق مهم!خیلی خیلی مهم و کم مهم تقسیم میشود!حواستان به پرونده های کم مهم باشد!الان زمین در تهران متری خدا تومن است!دسته ی خیلی خیلی مهم و فوق مهم ها که دیگر نیاز به تذکر ندارند!

4-چون  کلیه ی اراضی و املاک متعلق به آحاد ملت ایران است!مواظب باشید در پرونده های مهم یک متر را هم نبازید!خیلی مواظب باشید!ما متولی .... و ...... مردمیم!حواستان که هست!

5-لوایحتان چند روز قبل از جلسه ی رسیدگی آماده باشد!خیلی هم با دقت تهیه شان کنید!دقیقه ی نودی نباشید لطفا!پرونده مرتبط نبود که نبود!سیستم درخواست پرونده از بایگانی کند بود که بود!تا بالا آمدن پرونده دق کردید که کردید!مهم این است که یک چیزهایی برای شرکت در جلسه نوشته باشید!

6-دم کار شنا سان رس می  د ا د گ س ت ری را ببینید و با کارشنا سان مذکور هماهنگ باشید!آن ها را مثل برادر و خواهرتان بدانید!هر وقت شب هم که با شما تماس گرفتند مبادا بی احترامیشان کنید یا بهشان جواب سر بالا بدهید!نقشه ها وعکسهای هوایی سنوات مختلف را هرچند بی ربط بهشان بدهید!با سازمان نقشه برداری یا هر جای دیگر مکاتبه کنید!بالاخره شما باید در این اداره به کاری مشغول باشید!با کارشناسان مذکور راحت باشید!گفتیم که آنها را مثل برادر و خواهرتان بدانید!

7-هرچقدر ما حقوقتان را به موقع ندادیم و یا حتی از اضافه کاریتان به خاطر خوش نیامدنمان و بنا به صلاحدیدمان کسر کردیم اشکالی ندارد!خدا بزرگ است!شما در جلسات دادگاه از حقوق اداره که حق همان آحاد ملت است دفاع بفرمایید!باور بفرمایید با کمی سعه ی صدر همه چیز حل میشود!

8-با ارباب رجوع با عطوفت و گشاده رویی رفتار کنید!مواظب باشید صدایشان در نیاید!در آمدن صدای ارباب رجوع یعنی تزلزل موقعیت ما!!!با عطوفت و مهربانی پرونده ها را رد کنید و مواظب باشید ذره ای اشتباه از شما سر نزند!به صورت مکرر به اربابهایتان لبخند بزنید!همین!

پ.ن:فرعیات کارمندی هم بیشتر بحث حقوق و مزایا و اضافه کاری کارمندهاست!که هیچ رئیسی تا به امروز به فکرشان نبوده!

/ 1 نظر / 20 بازدید
خلوت

توی ادارات دولتی کار کردن یک سری مزایا و معایب خاص خودش رو داره تجربه اش رو دارم توی محیط خصوصی دستت بازتره ولی کیفیت کار در محیط خصوصی حرف اول رو میزنه شما تقریبا" معایبش رو گفتید محاسن چی؟